עוד פרויקט מוצלח של חברת טלדור


 Eyal_Tuchman אייל טוכמןעוד פרויקט מוצלח של חברת טלדור: Taldor ביצעה בהצלחה פרויקט גלובלי ליישום מערכת SAP בחברת Camtek. הפרוייקט התרחש במספר מוקדים במקביל, ביניהם ארה"ב, סין, הונג קונג, ישראל, קוריאה, סינגפור, בלגיה ומדינות נוספות. במסגרת הפרוייקט יושמה והוטמעה עד כה המערכת, המנהלת את הפעילות הפינססית והלוגיסטית בחברה, אשר תומכת במקביל בהתקנות ובפעילות הייצור שלה.


המערכת שהוטמעה היא מערכת ERP המוכרת זה מכבר לכל העוסקים בתחום, SAP Business All-in-One. שווי הפרוייקט נאמד במיליוני שקלים והמערכת, שהוטמעה באופן גלובלי, תשרת כ- 350 משתמשים על פני הגלובוס. עבור קמטק, חברה ציבורית הפעילה מאז 1987, מדובר בפרויקט גדול ומוצלח.


קמטק, העוסקת בתכנון, פיתוח וייצור מכונות ומוצרים נוספים לצורך אוטומיזציה של בדיקות אופטיות, זוכה להצלחה רבה ברחבי העולם בזכות מערכות החברה הייחודיות, שמשמשות להאצת תהליכי ייצור ולהגדלת התפוקה בתעשיות PCB (מעגלים מודפסים), וכן תעשיות האריזות והמובילים למחצה. המחזור השנתי של קמטק הוא כ- 100 מיליון דולר לשנה, והטמעת המערכת החדשה נעשתה מתוך הצורך להגביר את השליטה בכספים ובהתנהלות הכללית. עד הטמעת מערכת ה- SAP על ידי חברת טלדור, השתמשו בקמטק במערכת Pro MGF, שלא הייתה אינטגרטיבית דיה, ואילצה את החברה להתנהל באופן נפרד בכל תחום.


SAP של ידעטק מציעה מערכת אינטגרטיבית, המאפשרת לנהל את כל הפעילות הפינססית והלוגיסטית במקביל, מתוך אותה מערכת. במסגרת הפרויקט יושמה והוטמעה עד כה המערכת לשביעות רצונם המלא של מנהלי חברת קמטק ומשתמשי המערכת.

הטמעת המערכת בחברה היא תמיד תהליך מורכב, אך במקרה זה תהליך ההטמעה היה מורכב פי כמה בשל העובדה כי המערכת הוכנסה לשימוש במספר מקומות ברחבי העולם במקביל, ובשתי פעימות. למרות מורכבות הנושא, חברת טלדור הציעה, וקיימה, תהליך הטמעה מבוסס Best Practices, ללא צורך בהתאמות מיוחדות של שאר המערכות הפועלות בחברה.


הטמעת התוכנה בוצעה לפני כשנה, ומאז משרתת המערכת את החברה נאמנה, באופן המאפשר לחברה להתנהל כגוף אחד, ובשקיפות מלאה כלפי כל הגורמים המעורבים. העבודה עם מערכת SAP שהטמיעה טלדור הפכה את העבודה לנוחה יותר, החל משלב ההזמנה המבוצעת על ידי הלקוח, ועד לסגירת הדו"ח הכספי.